Sprístupnili sme webovú stránku online mentoringu.
Čítajte

Mesto Košice má vlastnú stránku určenú cudzincom – novým obyvateľom mesta!

V spolupráci s Mestom Košice sme na oficiálnej stránke mesta vytvorili podstránku určenú hlavne cudzincom. Bude slúžiť ako online informačné centrum pre tých, ktorí neprišli ako turisti, alebo návštevníci, ale za dlhodobým životom. Každý rok takto Košiciam pribudnú stovky nových obyvateľov, ktorí prinášajú so sebou rôzne benefity.

„Či si prišiel za prácou, podnikaním, štúdiom, výmenným pobytom, za rodinou či bezpečím, po získaní povolenia na pobyt sa stávaš obyvateľom Košíc. Vitaj v novom domove!

Na stránke nájdeš informácie, ktoré ti pomôžu v orientácii po meste, v základných úradných úkonoch, kontakty na organizácie, ktoré ti v procese pomôžu. Nájdeš aj tipy na interakciu s inými komunitami cudzincov, či menšinovými spolkami a hlavne s lokálnymi obyvateľmi.“

Toto online centrum je v Košickom kraji prvým svojho druhu, ktoré bolo vytvorené samosprávou.

Informácie sme rozdelili do niekoľkých sekcií: Príchod do Košíc – fakty a čísla, Miestna samospráva pre migrantov, Miestna samospráva pre osoby, ktorým bola udelená medzinárodná ochrana, Potrebujem vybaviť, Potrebujem radu, Kultúrna integrácia a Užitočná knižnica.

Cieľom novej webovej stránky a tiež sprievodcu New Neighbor Welcome Kit je uľahčenie prvých týždňov pobytu cudzincov v meste.

Napísali o nás

 • RNDr. Slavomir BUCHER, PhD. Oddelenie strategického rozvoja Referát strategického rozvoja Mesto Košice

  Dovoľte mi poďakovať sa za zaujímavý a plodný workshop v Košickej Belej na tému Budujeme nádej na L IX.
 • Björn Steinz fotograf, vysokoškolský pedagóg fotografie

  Ďakujem vám za vašu podporu a pomoc ! Vaša práca je jedinečná. Thank you very much for your support and help, your work in the settlements is unique and I am glad that I am able to document it. 
 • Jackie Jaramillo riaditeľka strategických iniciatív rozvojového programu v Colorade, USA

  ETP Slovensko urobilo v posledných rokoch obdivuhodné dielo. Obdivujem vaše odhodlanie, odvahu a súcit. Budúce generácie Rómov budú mať vďaka vám lepšiu kvalitu života. Blahoželám. (august 2016)
 • Štefan Mirga

  Keď som pred dobrými pár rokmi pracoval v ETP, začínali sme „od piky“ - pilotným projektom Udržateľný rozvoj komunít na strednom Spiši. Už vtedy sme v rómskych osadách skúmali príčiny a hľadali vysvetlenia, z ktorých vždy vychádzali riešenia. Dobré riešenia. Odvtedy vo mne zostala myšlienka, že pani Ing. Slávka Mačáková už dávno mala byť vo funkcii splnomocnenkyne pre rómske komunity v SR. De facto ona ňou aj je ... v mojom ponímaní, lebo je stále vyslankyňou dobrých riešení. (Komentár k rozhovoru so Slávkou Mačákovou pod názvom Rómom sa treba venovať od kolísky po kariéru v denníku Sme 10. 2. 2015.)
 • Jana Kviečinská IUVENTA

  Seminár o vzdelávacom modeli p. Feuersteina -skveléée ! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)
 • Daniela Lališová Ľudia ľuďom sk

  Myslím, že ešte žiadny seminár mi nedal toľko informácií, nadšenia, nádeje a energie, ako dnešok. A pookrialo aj moje učiteľské srdco :-) Veľmi držím palce vo vašej práci! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)

Podpora

Pridajte názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


9 + 2 =