Sprístupnili sme webovú stránku online mentoringu.
Čítajte

Meníme diskurz, meníme prax – Rómovia ako ľudské zdroje (RARE): Vzdelávanie

Predstavujeme vám ďalšie krátke video zo série, ktorá sa zaoberá témou zamestnávania a zamestnateľnosti Rómov na Slovensku.

Akým spôsobom funguje trh práce pre marginalizované komunity? Aké sú bariéry v zamestnávaní Rómov? A ako by bolo možné pomôcť k zmene stavu? Týmito a ďalšími témami sa zaoberá komparatívna analýza, ktorú vypracovalo Centrum spoločenských a psychologických vied SAV spolu s kolegami z Rumunska, Srbska, Bulharska, Českej republiky a Maďarska.????????????

Prínosom pre projekt je metodika vyvinutá organizáciou ETP Slovensko, ktorou sú školení profesionáli priamo pracujúci s ľuďmi zo sociálne znevýhodnených komunít. Tréningy vo forme praktických cvičení sú zamerané na schopnosť porozumieť podstate chudoby a spôsobu života vyplývajúceho z nej, vedieť rozlíšiť chudobu situačnú od chudoby generačnej, a v neposlednom rade tiež na výmenu skúseností a poznatkov z terénu.

Video bolo natočené v spolupráci s Centrom spoločenských a psychologických vied SAV v rámci projektu Meníme diskurz, meníme prax – Rómovia ako ľudské zdroje, podporeného z Dunajského nadnárodného programu.
https://www.youtube.com/watch?v=G6rn8d35nyk

Napísali o nás

 • RNDr. Slavomir BUCHER, PhD. Oddelenie strategického rozvoja Referát strategického rozvoja Mesto Košice

  Dovoľte mi poďakovať sa za zaujímavý a plodný workshop v Košickej Belej na tému Budujeme nádej na L IX.
 • Björn Steinz fotograf, vysokoškolský pedagóg fotografie

  Ďakujem vám za vašu podporu a pomoc ! Vaša práca je jedinečná. Thank you very much for your support and help, your work in the settlements is unique and I am glad that I am able to document it. 
 • Jackie Jaramillo riaditeľka strategických iniciatív rozvojového programu v Colorade, USA

  ETP Slovensko urobilo v posledných rokoch obdivuhodné dielo. Obdivujem vaše odhodlanie, odvahu a súcit. Budúce generácie Rómov budú mať vďaka vám lepšiu kvalitu života. Blahoželám. (august 2016)
 • Štefan Mirga

  Keď som pred dobrými pár rokmi pracoval v ETP, začínali sme „od piky“ - pilotným projektom Udržateľný rozvoj komunít na strednom Spiši. Už vtedy sme v rómskych osadách skúmali príčiny a hľadali vysvetlenia, z ktorých vždy vychádzali riešenia. Dobré riešenia. Odvtedy vo mne zostala myšlienka, že pani Ing. Slávka Mačáková už dávno mala byť vo funkcii splnomocnenkyne pre rómske komunity v SR. De facto ona ňou aj je ... v mojom ponímaní, lebo je stále vyslankyňou dobrých riešení. (Komentár k rozhovoru so Slávkou Mačákovou pod názvom Rómom sa treba venovať od kolísky po kariéru v denníku Sme 10. 2. 2015.)
 • Jana Kviečinská IUVENTA

  Seminár o vzdelávacom modeli p. Feuersteina -skveléée ! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)
 • Daniela Lališová Ľudia ľuďom sk

  Myslím, že ešte žiadny seminár mi nedal toľko informácií, nadšenia, nádeje a energie, ako dnešok. A pookrialo aj moje učiteľské srdco :-) Veľmi držím palce vo vašej práci! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)

Podpora

Pridajte názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


3 + 1 =