Sprístupnili sme webovú stránku online mentoringu.
Čítajte

Kluby FIE a KK: Vplyv na kognitívne, jazykové a matematické výkony – Výskumná správa

„Sociálna nerovnosť je princíp, ktorý určuje život obyvateľov segregovaných osád. Rómstvo je identifikačný znak tejto nerovnosti,“ píše sa v štúdii výskumníkov z Pedagogickej fakulty Karlovej univerzity v Prahe.

Výskumný projekt PedF UK zadala nezisková organizácia ETP Slovensko, ktorá výskum financovala z grantu Nadácií Velux v rámci projektu Budujeme nádej – Zlepšovanie života v rómskych getách.

Dvesto stranová výskumná správa popisuje cieľ skúmania – porovnanie tréningových efektov medzi deťmi zo skupiny FIE a deťmi zo skupiny KK, metodológiu – použité testy, subtesty a  ďalšie metódy, podrobne spracúva výsledky kvantitatívneho i kvalitatívneho skúmania, pričom z nej vyplýva, že výkony v oboch skupinách detí sa počas skúmaného obdobia štatisticky významne zlepšili.

Výskumná správa

Grafy

Prílohy

Napísali o nás

 • Björn Steinz fotograf, vysokoškolský pedagóg fotografie

  Ďakujem vám za vašu podporu a pomoc ! Vaša práca je jedinečná. Thank you very much for your support and help, your work in the settlements is unique and I am glad that I am able to document it. 
 • Jackie Jaramillo riaditeľka strategických iniciatív rozvojového programu v Colorade, USA

  ETP Slovensko urobilo v posledných rokoch obdivuhodné dielo. Obdivujem vaše odhodlanie, odvahu a súcit. Budúce generácie Rómov budú mať vďaka vám lepšiu kvalitu života. Blahoželám. (august 2016)
 • Štefan Mirga

  Keď som pred dobrými pár rokmi pracoval v ETP, začínali sme „od piky“ - pilotným projektom Udržateľný rozvoj komunít na strednom Spiši. Už vtedy sme v rómskych osadách skúmali príčiny a hľadali vysvetlenia, z ktorých vždy vychádzali riešenia. Dobré riešenia. Odvtedy vo mne zostala myšlienka, že pani Ing. Slávka Mačáková už dávno mala byť vo funkcii splnomocnenkyne pre rómske komunity v SR. De facto ona ňou aj je ... v mojom ponímaní, lebo je stále vyslankyňou dobrých riešení. (Komentár k rozhovoru so Slávkou Mačákovou pod názvom Rómom sa treba venovať od kolísky po kariéru v denníku Sme 10. 2. 2015.)
 • Jana Kviečinská IUVENTA

  Seminár o vzdelávacom modeli p. Feuersteina -skveléée ! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)
 • Daniela Lališová Ľudia ľuďom sk

  Myslím, že ešte žiadny seminár mi nedal toľko informácií, nadšenia, nádeje a energie, ako dnešok. A pookrialo aj moje učiteľské srdco :-) Veľmi držím palce vo vašej práci! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)
 • Noelle Dominique Rodriguez Dramatic Adventure Theatre

  Sú úžasní!! Robia toľko skvelej práce, hlavne pre deti. Myslím, že ak by mali viac finančných prostriedkov, mohli by dosiahnuť nové, ešte vyššie, méty!!! 29. júl 2015

Podpora

Pridajte názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


6 + 6 =