Sprístupnili sme webovú stránku online mentoringu.
Čítajte

Karneval predškolákov

Radosť z karnevalu si užili počas fašiangov aj deti nášho predškolského klubu. Ku karnevalu neoddeliteľne patria aj masky – tzv. škrabošky. Pri ich výrobe v predškolskom klube si deti precvičili rôzne techniky na rozvoj jemnej motoriky, ako sú maľovanie prstovými farbami, výroba a nalepovanie guľôčok z krepového papiera, lepenie maku, alebo kreslenie. Počas karnevalového popoludnia sme si zopakovali rôzne povolania, v ktorých sa deti predstavili aj svojim rodičom.Mali sme baníka, lekárov, zdravotnú sestru, upratovačky, kuchárku, športovcov, policajta, šoféra, ako aj učiteľku. Rodičia si mohli poprezerať práce svojich detí, ktoré sa im podarilo vytvoriť počas štyroch mesiacov fungovania predškolského klubu. Bodkou za karnevalom bolo sladké pohostenie, výborný kokosový koláč a čaj, ktoré deťom pripravili mamky na kurze varenia a pečenia, ktorý sa konal pred karnevalom. Hosťom karnevalu bola pani Erika Sabová, naša lektorka kurzu predškolskej prípravy.

Dana Pustulková Komunitné centrum

Napísali o nás

 • RNDr. Slavomir BUCHER, PhD. Oddelenie strategického rozvoja Referát strategického rozvoja Mesto Košice

  Dovoľte mi poďakovať sa za zaujímavý a plodný workshop v Košickej Belej na tému Budujeme nádej na L IX.
 • Björn Steinz fotograf, vysokoškolský pedagóg fotografie

  Ďakujem vám za vašu podporu a pomoc ! Vaša práca je jedinečná. Thank you very much for your support and help, your work in the settlements is unique and I am glad that I am able to document it. 
 • Jackie Jaramillo riaditeľka strategických iniciatív rozvojového programu v Colorade, USA

  ETP Slovensko urobilo v posledných rokoch obdivuhodné dielo. Obdivujem vaše odhodlanie, odvahu a súcit. Budúce generácie Rómov budú mať vďaka vám lepšiu kvalitu života. Blahoželám. (august 2016)
 • Štefan Mirga

  Keď som pred dobrými pár rokmi pracoval v ETP, začínali sme „od piky“ - pilotným projektom Udržateľný rozvoj komunít na strednom Spiši. Už vtedy sme v rómskych osadách skúmali príčiny a hľadali vysvetlenia, z ktorých vždy vychádzali riešenia. Dobré riešenia. Odvtedy vo mne zostala myšlienka, že pani Ing. Slávka Mačáková už dávno mala byť vo funkcii splnomocnenkyne pre rómske komunity v SR. De facto ona ňou aj je ... v mojom ponímaní, lebo je stále vyslankyňou dobrých riešení. (Komentár k rozhovoru so Slávkou Mačákovou pod názvom Rómom sa treba venovať od kolísky po kariéru v denníku Sme 10. 2. 2015.)
 • Jana Kviečinská IUVENTA

  Seminár o vzdelávacom modeli p. Feuersteina -skveléée ! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)
 • Daniela Lališová Ľudia ľuďom sk

  Myslím, že ešte žiadny seminár mi nedal toľko informácií, nadšenia, nádeje a energie, ako dnešok. A pookrialo aj moje učiteľské srdco :-) Veľmi držím palce vo vašej práci! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)

Podpora

Pridajte názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


6 + 1 =