Sprístupnili sme webovú stránku online mentoringu.
Čítajte

Zdravie

 • V Bukurešti

  Tento týždeň od utorka do piatka sa zástupcovia ETP a ostatných partnerských organizácií projektu RARE zúčastňujú na workshope v Bukurešti.

 • Slimák patrí do trávy

  „Deti našli na ceste slimáčika a hneď ho odniesli do trávy. Bol to pekný dôkaz, ako si dokážu okamžite osvojiť myšlienky o ochrane prírody a správať sa podľa nich,“Čítajte viac

 • O zúbkoch

  Deti v našich komunitných centrách absolvovali prvé školenie Curaproxu, prostredníctvom ktorého sa hravou formou naučili, ako sa správne starať o zúbky a ďasná.  Aj malí Rankovčania z neho odchádzali s úsmevom, zubnou kefkou a víziou ústneho zdravia.

   

   

 • Prvé stretnutie RARE

  V Budapešti prebieha prvé pracovné stretnutie projektu RARE, kde je ETP Slovensko jedným z implementačných partnerov. Do projektu sú zapojené organizácie pracujúce s rómskou komunitou zo Slovenska, Čiech, Rumunska, Srbska, Maďarska, Bulharska, Moldavska, Ukrajiny a Malty.

 • Keď vonku mrzne

  Vyšlo slniečko, vzduch sa ohrial a komunitné centrum v Rankovciach sa znovu zaplnilo deťmi z osady. Predošlé dni ich prišlo veľmi málo, do 18 stupňového mrazu sa veľmi ťažko ide v chatrnom kabátiku či tenkých trampočkách. Žiaľ, nie všetky tunajšie deti majú poriadne, teplé oblečenie a obutie. Len čo sa však dá, rady prídu a po splnení si domácich úloh ich dnes čakala sánkovačka.

 • Naše projekty

  Od januára 2001 do konca marca tohto roku sme zrealizovali viac ako 50 projektov. Boli  medzi nimi menšie i väčšie, také, ktoré trvali pár mesiacov i také, ktoré pokračovali roky. Čítajte viac

 • Jožka a Sebastián

  Už niekoľko mesiacov, vždy v utorok popoludní, vozieva asistentka ETP Gabika dvojicu druhákov z Veľkej Idy do ambulancie liečebnej pedagogiky v Košiciach. Čítajte viac

 • ETP Slovensko

  Mladé mamičky

  Kvalifikovaná odborníčka v oblasti zdravia, medicíny, starostlivosti o deti a tehotné ženy školí od októbra 2009 komunitných sociálnych pracovníkov z dvanástich obcí počas desiatich mesiacov a tiež im aj poskytuje odbornú podporu a supervíziu.Čítajte viac

Napísali o nás

 • Björn Steinz fotograf, vysokoškolský pedagóg fotografie

  Ďakujem vám za vašu podporu a pomoc ! Vaša práca je jedinečná. Thank you very much for your support and help, your work in the settlements is unique and I am glad that I am able to document it. 
 • Jackie Jaramillo riaditeľka strategických iniciatív rozvojového programu v Colorade, USA

  ETP Slovensko urobilo v posledných rokoch obdivuhodné dielo. Obdivujem vaše odhodlanie, odvahu a súcit. Budúce generácie Rómov budú mať vďaka vám lepšiu kvalitu života. Blahoželám. (august 2016)
 • Štefan Mirga

  Keď som pred dobrými pár rokmi pracoval v ETP, začínali sme „od piky“ - pilotným projektom Udržateľný rozvoj komunít na strednom Spiši. Už vtedy sme v rómskych osadách skúmali príčiny a hľadali vysvetlenia, z ktorých vždy vychádzali riešenia. Dobré riešenia. Odvtedy vo mne zostala myšlienka, že pani Ing. Slávka Mačáková už dávno mala byť vo funkcii splnomocnenkyne pre rómske komunity v SR. De facto ona ňou aj je ... v mojom ponímaní, lebo je stále vyslankyňou dobrých riešení. (Komentár k rozhovoru so Slávkou Mačákovou pod názvom Rómom sa treba venovať od kolísky po kariéru v denníku Sme 10. 2. 2015.)
 • Jana Kviečinská IUVENTA

  Seminár o vzdelávacom modeli p. Feuersteina -skveléée ! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)
 • Daniela Lališová Ľudia ľuďom sk

  Myslím, že ešte žiadny seminár mi nedal toľko informácií, nadšenia, nádeje a energie, ako dnešok. A pookrialo aj moje učiteľské srdco :-) Veľmi držím palce vo vašej práci! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)
 • Noelle Dominique Rodriguez Dramatic Adventure Theatre

  Sú úžasní!! Robia toľko skvelej práce, hlavne pre deti. Myslím, že ak by mali viac finančných prostriedkov, mohli by dosiahnuť nové, ešte vyššie, méty!!! 29. júl 2015

Podpora