Sprístupnili sme webovú stránku online mentoringu.
Čítajte

Ďakujeme za dar

Milé Divadlo MOMOLAND, milí priatelia kultúry slova, sme vám úprimne vďační za váš láskavý dar – knihy pre deti. Zaiste potešia našich mladých klientov, deti z rómskych osád a get.

Pre tieto naše deti, nezriedka veľmi schopné, ale poznačené generačnou chudobou, sú podnety, aké dokáže poskytnúť práve kniha, mimoriadne dôležité. To bol dôvod, prečo pre ne začíname budovať knižnice. Vašu pomoc si pri tomto našom úsilí vysoko ceníme. Knihy pomôžu našim deťom rozvíjať slovnú zásobu a vyjadrovacie schopnosti, rozšíria ich obzor, prenesú ich na miesta, kam by sa inak nedostali, naučia ich snívať a časom si svoje sny aj plniť, v knihách nájdu vzory do života či inšpiráciu. Od obľuby čítania je už blízko k láske ku vzdelávaniu, tak potrebnému k uplatneniu sa v dospelosti.

Svojím krásnym skutkom ste veľavravne dali najavo, že  mladým ľuďom dávate nielen možnosť užívať si krásy divadelného umenia, ale prispievate aj inými cestami k rozvoju mládeže, aj tej, ktorá ešte divadlo neobjavila –  avšak čo nie je, môže byť. Možno, že jedného dňa  si v sympatickom Momolande zahrajú aj naše deti…

Napísali o nás

 • RNDr. Slavomir BUCHER, PhD. Oddelenie strategického rozvoja Referát strategického rozvoja Mesto Košice

  Dovoľte mi poďakovať sa za zaujímavý a plodný workshop v Košickej Belej na tému Budujeme nádej na L IX.
 • Björn Steinz fotograf, vysokoškolský pedagóg fotografie

  Ďakujem vám za vašu podporu a pomoc ! Vaša práca je jedinečná. Thank you very much for your support and help, your work in the settlements is unique and I am glad that I am able to document it. 
 • Jackie Jaramillo riaditeľka strategických iniciatív rozvojového programu v Colorade, USA

  ETP Slovensko urobilo v posledných rokoch obdivuhodné dielo. Obdivujem vaše odhodlanie, odvahu a súcit. Budúce generácie Rómov budú mať vďaka vám lepšiu kvalitu života. Blahoželám. (august 2016)
 • Štefan Mirga

  Keď som pred dobrými pár rokmi pracoval v ETP, začínali sme „od piky“ - pilotným projektom Udržateľný rozvoj komunít na strednom Spiši. Už vtedy sme v rómskych osadách skúmali príčiny a hľadali vysvetlenia, z ktorých vždy vychádzali riešenia. Dobré riešenia. Odvtedy vo mne zostala myšlienka, že pani Ing. Slávka Mačáková už dávno mala byť vo funkcii splnomocnenkyne pre rómske komunity v SR. De facto ona ňou aj je ... v mojom ponímaní, lebo je stále vyslankyňou dobrých riešení. (Komentár k rozhovoru so Slávkou Mačákovou pod názvom Rómom sa treba venovať od kolísky po kariéru v denníku Sme 10. 2. 2015.)
 • Jana Kviečinská IUVENTA

  Seminár o vzdelávacom modeli p. Feuersteina -skveléée ! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)
 • Daniela Lališová Ľudia ľuďom sk

  Myslím, že ešte žiadny seminár mi nedal toľko informácií, nadšenia, nádeje a energie, ako dnešok. A pookrialo aj moje učiteľské srdco :-) Veľmi držím palce vo vašej práci! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)

Podpora

Pridajte názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


9 + 4 =