Sprístupnili sme webovú stránku online mentoringu.
Čítajte

Naša kolegyňa Lucia Hrubá zastupovala  ETP Slovensko v Bruseli

Záverečné stretnutie partnerov projektu Art4ROM a tlačová konferencia v Bruseli dali bodku za dvomi rokmi medzinárodnej spolupráce, zameranej na spoločný cieľ podporu interkultúrneho dialógu, podporu sociálneho začleňovania rómskych detí a na snahu o zlepšenie ich životných príležitostí.


V projekte okrem iného ide o upriamovanie pozornosti na hodnoty rómskej kultúry.

Na projekte Art4ROM spolupracovali International Yehudi Menuhin Foundation,  ERIO, ETP Slovensko, M.G.R. International , MUS-E Hungary, MUS-E Napoli, , The Mosaic Art and Sound, UNION ROMANI.

Partneri počas projektu prispeli k rozvoju vzdelávacích nástrojov, zameraných na vzdelávanie rómskych a nerómskych detí .

V záujme posilnenia schopnosti učiť sa, rozvoja tvorivosti a inklúzie v školách vytvorili množstvo cenných edukačných materiálov: Učebné plány, zbierku osvedčených postupov, depozitár zdrojov  pre využívanie umenia, konverzačný slovníček pre deti v národných jazykoch partnerov, metodickú príručku Art4ROM a iné.

Väčšina materiálov, ktoré  vznikli počas projektu, je už  teraz k dispozícii na webových stránkach Art4ROM v sekcii Zdroje. Veríme, že pomôžu pedagógom mnohých krajín.

Napísali o nás

 • RNDr. Slavomir BUCHER, PhD. Oddelenie strategického rozvoja Referát strategického rozvoja Mesto Košice

  Dovoľte mi poďakovať sa za zaujímavý a plodný workshop v Košickej Belej na tému Budujeme nádej na L IX.
 • Björn Steinz fotograf, vysokoškolský pedagóg fotografie

  Ďakujem vám za vašu podporu a pomoc ! Vaša práca je jedinečná. Thank you very much for your support and help, your work in the settlements is unique and I am glad that I am able to document it. 
 • Jackie Jaramillo riaditeľka strategických iniciatív rozvojového programu v Colorade, USA

  ETP Slovensko urobilo v posledných rokoch obdivuhodné dielo. Obdivujem vaše odhodlanie, odvahu a súcit. Budúce generácie Rómov budú mať vďaka vám lepšiu kvalitu života. Blahoželám. (august 2016)
 • Štefan Mirga

  Keď som pred dobrými pár rokmi pracoval v ETP, začínali sme „od piky“ - pilotným projektom Udržateľný rozvoj komunít na strednom Spiši. Už vtedy sme v rómskych osadách skúmali príčiny a hľadali vysvetlenia, z ktorých vždy vychádzali riešenia. Dobré riešenia. Odvtedy vo mne zostala myšlienka, že pani Ing. Slávka Mačáková už dávno mala byť vo funkcii splnomocnenkyne pre rómske komunity v SR. De facto ona ňou aj je ... v mojom ponímaní, lebo je stále vyslankyňou dobrých riešení. (Komentár k rozhovoru so Slávkou Mačákovou pod názvom Rómom sa treba venovať od kolísky po kariéru v denníku Sme 10. 2. 2015.)
 • Jana Kviečinská IUVENTA

  Seminár o vzdelávacom modeli p. Feuersteina -skveléée ! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)
 • Daniela Lališová Ľudia ľuďom sk

  Myslím, že ešte žiadny seminár mi nedal toľko informácií, nadšenia, nádeje a energie, ako dnešok. A pookrialo aj moje učiteľské srdco :-) Veľmi držím palce vo vašej práci! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)

Podpora

Pridajte názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


2 + 2 =