Sprístupnili sme webovú stránku online mentoringu.
Čítajte

Naša kolegyňa Lucia Hrubá zastupovala  ETP Slovensko v Bruseli

Záverečné stretnutie partnerov projektu Art4ROM a tlačová konferencia v Bruseli dali bodku za dvomi rokmi medzinárodnej spolupráce, zameranej na spoločný cieľ podporu interkultúrneho dialógu, podporu sociálneho začleňovania rómskych detí a na snahu o zlepšenie ich životných príležitostí.


V projekte okrem iného ide o upriamovanie pozornosti na hodnoty rómskej kultúry.

Na projekte Art4ROM spolupracovali International Yehudi Menuhin Foundation,  ERIO, ETP Slovensko, M.G.R. International , MUS-E Hungary, MUS-E Napoli, , The Mosaic Art and Sound, UNION ROMANI.

Partneri počas projektu prispeli k rozvoju vzdelávacích nástrojov, zameraných na vzdelávanie rómskych a nerómskych detí .

V záujme posilnenia schopnosti učiť sa, rozvoja tvorivosti a inklúzie v školách vytvorili množstvo cenných edukačných materiálov: Učebné plány, zbierku osvedčených postupov, depozitár zdrojov  pre využívanie umenia, konverzačný slovníček pre deti v národných jazykoch partnerov, metodickú príručku Art4ROM a iné.

Väčšina materiálov, ktoré  vznikli počas projektu, je už  teraz k dispozícii na webových stránkach Art4ROM v sekcii Zdroje. Veríme, že pomôžu pedagógom mnohých krajín.

Napísali o nás

 • Björn Steinz fotograf, vysokoškolský pedagóg fotografie

  Ďakujem vám za vašu podporu a pomoc ! Vaša práca je jedinečná. Thank you very much for your support and help, your work in the settlements is unique and I am glad that I am able to document it. 
 • Jackie Jaramillo riaditeľka strategických iniciatív rozvojového programu v Colorade, USA

  ETP Slovensko urobilo v posledných rokoch obdivuhodné dielo. Obdivujem vaše odhodlanie, odvahu a súcit. Budúce generácie Rómov budú mať vďaka vám lepšiu kvalitu života. Blahoželám. (august 2016)
 • Štefan Mirga

  Keď som pred dobrými pár rokmi pracoval v ETP, začínali sme „od piky“ - pilotným projektom Udržateľný rozvoj komunít na strednom Spiši. Už vtedy sme v rómskych osadách skúmali príčiny a hľadali vysvetlenia, z ktorých vždy vychádzali riešenia. Dobré riešenia. Odvtedy vo mne zostala myšlienka, že pani Ing. Slávka Mačáková už dávno mala byť vo funkcii splnomocnenkyne pre rómske komunity v SR. De facto ona ňou aj je ... v mojom ponímaní, lebo je stále vyslankyňou dobrých riešení. (Komentár k rozhovoru so Slávkou Mačákovou pod názvom Rómom sa treba venovať od kolísky po kariéru v denníku Sme 10. 2. 2015.)
 • Jana Kviečinská IUVENTA

  Seminár o vzdelávacom modeli p. Feuersteina -skveléée ! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)
 • Daniela Lališová Ľudia ľuďom sk

  Myslím, že ešte žiadny seminár mi nedal toľko informácií, nadšenia, nádeje a energie, ako dnešok. A pookrialo aj moje učiteľské srdco :-) Veľmi držím palce vo vašej práci! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)
 • Noelle Dominique Rodriguez Dramatic Adventure Theatre

  Sú úžasní!! Robia toľko skvelej práce, hlavne pre deti. Myslím, že ak by mali viac finančných prostriedkov, mohli by dosiahnuť nové, ešte vyššie, méty!!! 29. júl 2015

Podpora

Pridajte názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


4 + 1 =