Mapa sociálnych inovátorov Slovenska.
Čítajte

Karneval predškolákov

Radosť z karnevalu si užili počas fašiangov aj deti nášho predškolského klubu. Ku karnevalu neoddeliteľne patria aj masky – tzv. škrabošky. Pri ich výrobe v predškolskom klube si deti precvičili rôzne techniky na rozvoj jemnej motoriky, ako sú maľovanie prstovými farbami, výroba a nalepovanie guľôčok z krepového papiera, lepenie maku, alebo kreslenie. Počas karnevalového popoludnia sme si zopakovali rôzne povolania, v ktorých sa deti predstavili aj svojim rodičom.Mali sme baníka, lekárov, zdravotnú sestru, upratovačky, kuchárku, športovcov, policajta, šoféra, ako aj učiteľku. Rodičia si mohli poprezerať práce svojich detí, ktoré sa im podarilo vytvoriť počas štyroch mesiacov fungovania predškolského klubu. Bodkou za karnevalom bolo sladké pohostenie, výborný kokosový koláč a čaj, ktoré deťom pripravili mamky na kurze varenia a pečenia, ktorý sa konal pred karnevalom. Hosťom karnevalu bola pani Erika Sabová, naša lektorka kurzu predškolskej prípravy.

Dana Pustulková Komunitné centrum

Napísali o nás

 • Jana Kviečinská IUVENTA

  Seminár o vzdelávacom modeli p. Feuersteina -skveléée ! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)
 • Daniela Lališová Ľudia ľuďom sk

  Myslím, že ešte žiadny seminár mi nedal toľko informácií, nadšenia, nádeje a energie, ako dnešok. A pookrialo aj moje učiteľské srdco :-) Veľmi držím palce vo vašej práci! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)
 • Noelle Dominique Rodriguez Dramatic Adventure Theatre

  Sú úžasní!! Robia toľko skvelej práce, hlavne pre deti. Myslím, že ak by mali viac finančných prostriedkov, mohli by dosiahnuť nové, ešte vyššie, méty!!! 29. júl 2015
 • Marta Gašparová Staviteľka domu v Rankovciach

  Ďakujem za pomoc, ktorú nám poskytujete. Som vďačná za to, že budeme mať vďaka vám nové bývanie.
 • Martin Fočár Člen rómskeho literárneho klubu

  S veľkým potešením, aj s údivom, som si vypočul večernú reláciu v slovenskom rozhlase, kde bola hosťom riaditeľka, pani Mačákova. Takúto obhajobu, úprimne, a korektne informácie, ktoré tam pani riaditeľka prezentovala, som nepočul ani z úst Rómskych aktivistov, ktorí sa touto problematikou zaoberajú. Je to neuveriteľne, že sa niekto môže takto obetovať a byť nápomocný etniku, ktoré je tŕňom v oku celej Európe a dlhé roky sa nevie nájsť účinný recept na Rómov. Pani Mačákova, Vaša spoločnosť nám ukazuje cestu a formu skutočnej adresnej pomoci. Ďakujeme.
 • Ján Lopoušek Partner Foxer Trading

  Teší ma, že existujú projekty, ktoré majú zmysel. Nie len nalievajú peniaze, ale majú reálne výsledky a ešte aj srdce a charakter. Držíme prsty.

Podpora

Pridajte názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *