Sprístupnili sme webovú stránku online mentoringu.
Čítajte

ETP v médiách

 • Podoby s Rumunskom

  Problém generačnej chudoby je nezrozumiteľný pre tých, ktorých sa netýka a tiež nezrozumiteľný pre tých, ktorí sú zodpovední za jeho riešenie,

  Čítajte viac

 • O ETP na Luníku IX

  Rádio Slovensko odvysielalo rozhlasový šot o aktivitách ETP na Luníku IX. Redaktor Lukáš Mano dal slovo riaditeľke ETP Slávke Mačákovej a jej zástupkyni Ľudke Stašákovej.

 • Ambasádorka

  Sme pyšní na našu kolegyňu Veroniku Poklembovú. U nás má na starosti druhošancové vzdelávanie na Luníku IX.  Prečítajte si viac v DENNÍKU N.

 • Dávid a Jožka

  Naši kolegovia Dávid Korčkovský zo Starej Ľubovne-Podsadku a Jožka Janová z Veľkej Idy sa dostali aj na medzinárodnú Čítajte viac

 • Cesta k svojmu domu

  Rodina Jána Pohlodka žije v chatrči bez vody v osade Mašličkovo pri Luníku IX. To sa však onedlho zmení. Čítajte viac

 • Domy na Luníku IX

  Na stretnutie budúcich staviteľov svojpomocných domov na Luníku IX s architektom ich budúcich domov prišiel redaktor RTVS Lukáš Mano a pripravil príspevok, ktorý odvysielalo Rádio Slovensko.

 • Už na jar

  „Na troch mestských pozemkoch, každý s rozlohou 250 metrov štvorcových, by sa mali zatiaľ postaviť tri rodinné domy. Stavať sa bude na rómskom sídlisku na mieste zbúranej bytovky na Hrebendovej ulici…“, píše Korzár na margo blížiaceho sa termínu začatia svojpomocnej výstavby  domov v rámci nášho projektu Budujeme nádej na Luníku IX.

   

Napísali o nás

 • RNDr. Slavomir BUCHER, PhD. Oddelenie strategického rozvoja Referát strategického rozvoja Mesto Košice

  Dovoľte mi poďakovať sa za zaujímavý a plodný workshop v Košickej Belej na tému Budujeme nádej na L IX.
 • Björn Steinz fotograf, vysokoškolský pedagóg fotografie

  Ďakujem vám za vašu podporu a pomoc ! Vaša práca je jedinečná. Thank you very much for your support and help, your work in the settlements is unique and I am glad that I am able to document it. 
 • Jackie Jaramillo riaditeľka strategických iniciatív rozvojového programu v Colorade, USA

  ETP Slovensko urobilo v posledných rokoch obdivuhodné dielo. Obdivujem vaše odhodlanie, odvahu a súcit. Budúce generácie Rómov budú mať vďaka vám lepšiu kvalitu života. Blahoželám. (august 2016)
 • Štefan Mirga

  Keď som pred dobrými pár rokmi pracoval v ETP, začínali sme „od piky“ - pilotným projektom Udržateľný rozvoj komunít na strednom Spiši. Už vtedy sme v rómskych osadách skúmali príčiny a hľadali vysvetlenia, z ktorých vždy vychádzali riešenia. Dobré riešenia. Odvtedy vo mne zostala myšlienka, že pani Ing. Slávka Mačáková už dávno mala byť vo funkcii splnomocnenkyne pre rómske komunity v SR. De facto ona ňou aj je ... v mojom ponímaní, lebo je stále vyslankyňou dobrých riešení. (Komentár k rozhovoru so Slávkou Mačákovou pod názvom Rómom sa treba venovať od kolísky po kariéru v denníku Sme 10. 2. 2015.)
 • Jana Kviečinská IUVENTA

  Seminár o vzdelávacom modeli p. Feuersteina -skveléée ! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)
 • Daniela Lališová Ľudia ľuďom sk

  Myslím, že ešte žiadny seminár mi nedal toľko informácií, nadšenia, nádeje a energie, ako dnešok. A pookrialo aj moje učiteľské srdco :-) Veľmi držím palce vo vašej práci! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)

Podpora