Sprístupnili sme webovú stránku online mentoringu.
Čítajte

Aktivity vo Veľkých Kapušanoch v mesiaci január 2008

V mesiaci január sa v našom Komunitnom centre realizovali veľmi zaujímavé aktivity.

Prvá aktivita bolo posedenie pri čaji. Bol to veľmi zaujímavý program, nakoľko klienti rozprávali o starých porekadlách. Na tento program som sa pripravoval aj ja. Vyhľadal som staré rómske porekadlá a príslovia z internetu a prečítal ich na stretnutí. Niektorí klienti boli veľmi prekvapení, pretože niektoré ešte vôbec nepočuli.

Ďalšie aktivity boli ručné práce. Na moje prekvapenie sa do programu zapojili aj niektorí klienti. Boli veľmi nápomocní: vystrihovali odev, pripravovali materiál…atď. Keďže cieľom tohto programu bolo (a ešte stále je) prekvapiť chudobné deti, klienti sa veľmi snažili. Jedna klientka pripravila prekrásny farebný šál, druhá klientka pripravila bábiky a ostatné naďalej pracujú na tom, aby darčeky potešili každé dieťa. Jedno je isté: klienti nášho klubu sú veľmi kreatívni.

Zaujímavý program bolo premietanie kultúrno -historického filmu, ktorý potešil starých tanečníkov nášho klubu. Vo filme tancovali herci z divadla Gypsy Dance Theatre. Po skončení filmu sa klienti opýtali, kedy si naplánujeme ďalší kultúrny večer, kde by si mohli zase zatancovať a zaspievať.

Keď som navštevoval klientov, zisťoval som ich zdravotný stav, pýtal som sa na ich potreby, meral som krvný tlak a ponúkal som im, aby sa zapojili do projektov Splňme si svoj sen a Habitat.

Som presvedčený, že klienti sú spokojní a veľmi sa tešia na každú našu spoločnú aktivitu.

Viktor Teru

Napísali o nás

 • RNDr. Slavomir BUCHER, PhD. Oddelenie strategického rozvoja Referát strategického rozvoja Mesto Košice

  Dovoľte mi poďakovať sa za zaujímavý a plodný workshop v Košickej Belej na tému Budujeme nádej na L IX.
 • Björn Steinz fotograf, vysokoškolský pedagóg fotografie

  Ďakujem vám za vašu podporu a pomoc ! Vaša práca je jedinečná. Thank you very much for your support and help, your work in the settlements is unique and I am glad that I am able to document it. 
 • Jackie Jaramillo riaditeľka strategických iniciatív rozvojového programu v Colorade, USA

  ETP Slovensko urobilo v posledných rokoch obdivuhodné dielo. Obdivujem vaše odhodlanie, odvahu a súcit. Budúce generácie Rómov budú mať vďaka vám lepšiu kvalitu života. Blahoželám. (august 2016)
 • Štefan Mirga

  Keď som pred dobrými pár rokmi pracoval v ETP, začínali sme „od piky“ - pilotným projektom Udržateľný rozvoj komunít na strednom Spiši. Už vtedy sme v rómskych osadách skúmali príčiny a hľadali vysvetlenia, z ktorých vždy vychádzali riešenia. Dobré riešenia. Odvtedy vo mne zostala myšlienka, že pani Ing. Slávka Mačáková už dávno mala byť vo funkcii splnomocnenkyne pre rómske komunity v SR. De facto ona ňou aj je ... v mojom ponímaní, lebo je stále vyslankyňou dobrých riešení. (Komentár k rozhovoru so Slávkou Mačákovou pod názvom Rómom sa treba venovať od kolísky po kariéru v denníku Sme 10. 2. 2015.)
 • Jana Kviečinská IUVENTA

  Seminár o vzdelávacom modeli p. Feuersteina -skveléée ! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)
 • Daniela Lališová Ľudia ľuďom sk

  Myslím, že ešte žiadny seminár mi nedal toľko informácií, nadšenia, nádeje a energie, ako dnešok. A pookrialo aj moje učiteľské srdco :-) Veľmi držím palce vo vašej práci! (O seminári Áno, dá sa to, ktorý sa uskutočnil 4. novembra 2015)

Podpora

Pridajte názor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


6 + 5 =